Новитети

Неговиот глас но и изглед го освои жирито на Ѕвездите на Гранд: Јелена карлеуша „одлепи“ по овој фраер!

И вчера во Ѕвездите на Гранд беше досна интересно. Немаља Бачиловиќ (22) од Бор  веќе со првото излегување на сцената го освои жирито не само со изгледот туку и со  пеењето. После првата песна „Ноќ ми те дугуе“ од Здравко Чолиќ, Немања доби шест „Да“. Резултатот остана ист и после втората песна „И кад ме сви забораве“.

„Ти си прекрасен, некоја мешавина на Бред Пит и Пол Њуман. Каде беше сето ова време“, прашала јелена воодушевена и  додала:

„Јас сум навистина не сум видела поубав маж одамна. Јас генерално ретко ги паметам фраерите, но гледаш на тебе се сеќавам дека го гледав натпреварувањето поради тебе. Овде покажа дека пееш многу убаво. Со некој добар менаџер можеш да направш голема кариера и јас од сега ќе бидам твој ангел чувар“, рекла ЈК.

„Одлична трансформација од поп музика до народна“, додал Шабан.

Погледнете го настапот на Немања.

Се вчитува прикажувачот на видео...

Објавено недела, 11 октомври 2015 12:38:00
Напишано од виолета


Последни вести