ОВИЕ ЛУЃЕ ЖИВЕЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 100 ГОДИНИ – Еве ја тајната на нивната долговечност, која особено ќе им се допадне на Македонците

Ричард живее во Тексас, а вели дека и во длабока старост нема болки и дека секое утро станува со насмевка, поради што многумина се прашуваат која е тајната на неговата…

Можеби ви изгледаат кревки и нежни, но ова се ментално најсилните знаци на Зодијакот

Животот често ни поставува различни предизвици, од кои некои бараат голема волја и издржливост. Сепак, силниот карактер и издржливоста не секогаш се манифестираат преку грандиозни гестови или покажување сила. Овие…

Баба (92) се лечела од рак а кога ги погледнале снимките сите се фрапирале: 60 години носела нешто морничаво во стомакот!

Приказната за една Чилеанка која носи фетус во утробата ја шокираше јавноста пред неколку години бидејќи се зборуваше за редок медицински феномен наречен литопедион, кој настанува кога фетусот во утробата…

За малку ќе умрела! Девојката мислела дека е алергична на мачки – Ова го имам видено само еднаш!

Една млада жена мислела дека ќе умре кога имала тешка алергиска реакција на сопствениот тест за алергија! Плој Линг одлучила да оди на тест за алергија на 29 август бидејќи…

Седењето на под може да ви го продолжи животот: Експерт за долговечност ја открива тајната зад овој трик

Растејќи, обично ја пишувавме нашата домашна задача на подот. Играме на подот, легнуваме додека разговараме со пријателите, а понекогаш јадеме оброци на подот. Но, како што старееме, многумина од нас…

Жена наместо витамини голтала AirPods: Нејзиното објаснување е неверојатно

Американката Тана Баркер (52) еднаш испила AirPod слушалки додека разговарала на телефон со пријателка. Имено, во текот на телефонскиот разговор Тана сфатила дека мора да ги пие витамините, додека во…

Може да го најдете и за 1.000 денари: Ова здолниште го носи Јелена Ѓоковиќ кога сака да восхити со својот изгле

Како да изгледате елегантно и дамски без многу труд, одговорот на тоа прашање го знае Јелена Ѓоковиќ која непогрешливо ја бира модната класика. Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на…

Generated by Feedzy
mk_MK