Месец: м.г

Која е оптималната температура во автомобилот во зима?

Добро нагодената температура во автомобилот е еден од клучните фактори кои влијаат на удобноста на возачот и патниците додека возат. Иако прилагодувањето на температурата во автомобилот може да изгледа тривијално,…

Се појави спомен на Цеце и Анабела со ќерките кога беа семејни пријатели!

Пред речиси една деценија сите четворица беа многу блиски, а денес ситуацијата е поинаква Анастасија Ражнатовиќ и Луна Ѓогани биле најдобри пријателки како тинејџери, а нивните мајки, естрадните уметнички Цеца…

Жени, НИКОГАШ не правете ги овие работи кога одите на гинеколог – тоа ги “излудува“ докторите

Многу жени од некоја необјаснива причина го одложуваат одењето на гинеколог и со тоа можат да го загрозат своето здравје. Сепак, важно е да знаете дека редовните прегледи и отворената…

Безалкохолното пиво е корисно, еве кога е најдобро да го пиете

За многумина кои трчаат, возат велосипед и редовно посетуваат вежбалница, пиењето пиво и тренингот се речиси нераскинливо поврзани. Во полза на оваа несекојдневна навика, стручњаците велат дека безалкохолното пиво е…

Орхидеите може да цветаат цела година, само треба да ги почитувате овие правила

Кога станува збор за орхидеите, мислењата се поделени. Иако многумина веруваат дека орхидеите се цвеќиња кои бараат многу внимание, оние кои ги примениле овие правила знаат дека овој цвет е…

Generated by Feedzy
mk_MK