САД- Леонардо ди Каприо беше забележан како го поминува празничниот викенд со повеќе жени облечени во бикини на јахта во Сент Бартс.

Во понеделникот се појавија фотографии од Ди Каприо облечен во син костим за капење додека се сонча на јахтата.
Актерот од „Титаник“ беше фотографиран покрај повеќе жени. Свршеницата на пријателот на Ди Каприо Џо Нахмад, Медисон Хедрик беше идентификувана како една од моделите.

Леонардо ди Каприо „уловен“ не со една, туку се две жени во бикини на јахта

Од неодамна, 48-годишниот Ди Каприо е во романса со 23-годишната ќерка на актерот Лоренцо Ламас, Викторија Ламас.
Знам дека многу ѝ се допаѓа“, изјави Лоренцо за New York Post. „Мислам дека се сретнаа минатиот месец. Не сум сигурен за околностите, но тоа ми кажа таа“.

Ди Каприо уште еднаш стана самец во август, откако стави крај на четиригодишната врска со актерката Камила Мороне. Викторија и Ди Каприо беа забележани како заедно напуштаат холивудскиот клуб на 20 декември.
„Таа е многу разочарана“, рече Лоренцо. „Јас и реков да ја третира врската како празник – само уживај во неа колку што можеш онолку долго колку што трае. А ако трае повеќе од типичен одмор, одлично. Затоа што е многу млада“.

Леонардо ди Каприо беше забележан како го поминува празничниот викенд со повеќе жени

Викторија е една од трите ќерки на Ламас со поранешната сопруга, Шона Сенд. Двојката се разведе во 2002 година.
Ди Каприо се поврзуваше и со манекенката Џиџи Хадид откако ја прекина врската со Мороне. Таа пак изјави дека нема енергија за неговиот начин на живот.

Мороне претходно се отвори за разликата во годините меѓу неа и Ди Каприо за време на едно интервју во 2019 година.
„Има толку многу врски во Холивуд – и во историјата на светот – каде луѓето имаат големи разлики во возраста“, изјави актерката за Лос Анџелес Тајмс. „Едноставно мислам дека секој треба да може да излегува со кого сака.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK