Актерот Бред Пит, кој неодамна бил виден како ужива во Мексико со својата нова девојка Инес де Рамон, минатиот месец продаде мнозински удел во успешната холивудска продукциска куќа План Б.

Сето тоа го прави за да се оддалечи од Холивуд и да започне помирен живот, велат изворите. Тој ја основа компанијата План Б со неговата поранешна Џенифер Анистон.

„Бред размислува да го напушти Холивуд и да се пресели во Франција, каде што ќе се занимава со лозје, уметност и производство на мебел… Тој само сака да живее во мир“, открил изворот.

Извори блиски до актерот откриваат дека актерот повеќе не сака да биде во бизнисот, туку само понекогаш сака да глуми. Тоа го тврдат неговите познаници и истакнуваат дека тој повеќе ќе се посвети на францускиот имот Шато Миравал кој го купил со Анџелина Џоли и на други интереси како архитектурата.

Бред Пит е познат како страствен колекционер на уметнички дела и љубител на архитектурата, па сака да се посвети на тоа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK