епа Брена е една од најголемите балкански sвезди, но малкумина знаат дека има брат кој се занимава исто така со музика.

Фарук свири на хармоника, беше член на бенд, а неодамна во една телевизиска емисија покажа дека е одличен пејач.

-Од кога знам за себе, нашата мајка пееше убаво севдалинка. Мојот брат започна да пее пред мене, а потоа и јас, под влијание на професорката по музичко образование, Радмила Чоровиќ. Бев хиперактивно дете, па затоа родителите, како брат ми и сестра ми, ме насочуваа кон спортски активности, а всушност најмногу уживавме да пееме во хорот. Ние пораснавме слушајќи музика од фестивали како Илиџа, Фестивалот Опатија, Белградска пролет – рече Брена пред неколку години.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK