ОВЕН
Овенот „двапати да мери и еднаш да пресече“. Склони сте да земате лекции предалеку, сега не е вистинското време. Оставете ги празниците да поминат, еуфоријата да попушти, па размислете добро што сакате да правите. Очекувајте покана за романтичен состанок. Болка во колената.

БИК
Сè уште не сте подготвени да се справите со деловните обврски. Само погрижете се да не направите грешка! Вие сте неверојатно привлечни за спротивниот пол, едноставно зрачите и сите го забележуваат тоа. Партнерот е малку љубоморен. Не ги подгревајте неговите несигурности.

БЛИЗНАЦИ
Ова е еден од најубавите денови во овој месец за вас. Ги наполнивте батериите и сега успешно се справувате со новите предизвици. Полни сте со креативни идеи. Слободните Близнаци не можат да одолеат на постара личност. Зафатените уживаат во хармонијата. Само внимавајте на повредите на улица. Зглобовите ви се чувствителни.

РАК
Идеален ден за завршување на некои семејни обврски, веројатно нешто поврзано со наследство или недвижен имот. На работа без поголеми промени, полека добивате импулс. Зафатените Ракови уживаат во врската, партнерот им угодува. Слободни – ова не е ваш ден за нова романса. Се чувствувате добро.

ЛАВ
Не сте најдобро расположени, семејните проблеми го нарушуваат вашиот фокус на работа. Обидете се да ја „држите главата над вода“ и почекајте да заврши работниот ден. Тоа е единствениот совет. Очекувате поддршка од партнерот, но не ја добивате до степен до кој би сакале. Не се лутете, утре се ќе изгледа смешно. Можна е тврдоглавост.

ДЕВИЦА
Дневниот хороскоп за 5 јануари 2023 година има одлична вест за Девиците – влегувате во нов деловен проект кој исто така ќе биде профитабилен. Повеќето од вашите финансиски проблеми би можеле да се решат. Ви недостига нежност, некој ќе ве прегрне и ќе ве поддржи кога ќе ви треба. Бидете трпеливи, доаѓа вашето време.

ВАГА
Денес ве очекува ладен туш. Мислевте дека ќе оставите некои проблеми по своја вина во 2022 година, но тие ве следат внимателно. Денес ќе мора да и дадете објаснување на саканата личност за вашите постапки. Ако сте искрени, има големи шанси да ви прости. Вашиот имунитет не е најдобар.

ШКОРПИЈА
Почетокот на новата година секогаш ви носи тага и лошо расположение, дури и кога за тоа нема објективни причини. Склони сте да се преиспитувате, а денес оваа ваша особина ќе биде на врвот. Пазете се од љубоморни луѓе на работа. Некој сака да ве запознае. Можни се уринарни инфекции.

СТРЕЛЕЦ
Сè уште сте во добро расположение и празнична еуфорија. Полни сте со брилијантни идеи, преземате повеќе одговорности отколку што е реално, но не грижете се. Денес чувствувате дека можете се. Љубовната ситуација е комплицирана. Криете нешто од партнерот. Здравјето е добро, погрижете се да внесувате доволно витамини.

ЈАРЕЦ
Не ви се допаѓа ситуацијата на работа, колегите направија сојузи од кои вие не сте дел. Размислувате навистина да завртите нов лист и да барате нова работа. Не се лутете на вашата загуба, почекајте прво да добиете понуда, а потоа пресечете. Љубовта е на цврсти „нозе“, се е во ваша корист. Партнерот е шармиран од вас. Добро здравје.

ВОДОЛИЈА
Денес се чувствувате малку како „издуван балон“. Имавте некои очекувања од денес, некоја нова деловна понуда, но ништо не се оствари. Неволја ве чека и дома. Партнерот сака сериозен разговор. Совет на астрологот е да бидете мирни, присебни и да избегнувате расправии. Не ви треба само „издувен вентил“ …

РИБИ
Дневниот хороскоп за 5 јануари 2023 година има важна порака за Рибите – размислете добро! Имате високи стандарди кои се целосно нереални. Треба малку да се „спуштите на земја“ и да не ги отфрлате другите од навистина небитни причини. Внимавајте на исхраната, претерувате во гурманските ресторани.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK