Пејачката Анабела Атијас со ќерката Луна Ѓогани, зетот Марко Миљковиќ и поранешниот сопруг Гаги Ѓогани беше учесник во реалното шоу „Задруга“, а по излегувањето од него тешко поднесе се што се случуваше меѓу нив во Белата куќа.

-Нема полоша болест од тоа кога душата ни боли. По породувањето, на пример, после лош брак, лош развод, нечија загуба, од чиста смиреност знаев дека сум тажна, депресивна, некои работи не ги ставам во ред. Луѓето не гледаат кога некому душата боли, а потоа се самоуби, крена рака на себе, на мајка му, на детето, кога го боли душата, не се гледа тоа. Се е за џабе. Кога бараме помош и си признаеме дека сме лоши, 50% сме излекувани. Денеска можете да добиете информации, има телефони, да побарате помош.

„НЕ СЕ ДОЗВОЛУВАА ДА ИЗЛЕЗАМ НА УЛИЦА“ Потресна исповед на Анабела Атиас: „Нема полоша болест од тоа да те боли душата“

Сфатив кога не можев да најдам ниту една причина да станам од кревет, а ги имаше многу. Крајот беше по напуштањето на Задругата, корона, тоа беше крајот. Луна е во друга состојба, а јас мислам, после се што поминав, на 17 години за малку ќе завршев на улица.

Лежам во креветот, го чекам внучето, не си ти, стани, треба да бидеш тоа што си. Сега ова се солзи радосници, бидејќи знаеме дека се е добро. И мене ми помогна нечие искуство, ако само еден човек успее да научи нешто од моето искуство, среќна сум – изјави Анабела во емисијата „Премиера-Викенд Специјал“.Мислам дека доаѓаме на овој свет за искуство, затоа постои позната реченица: „Господ ти дава колку што можеш да поднесеш“, дојдовме за тоа, но заборавивме. Кога ќе го разбереш тоа, почувствувај ја силата, кажи аплауз за мене, горди се на својата сила. Ако можам да го направам тоа, што не можам да направам?

Замислувам дека луѓето ме сакаат, како пеам, како сум на настап, се ми се оствари, а јас бев некој што не смеев да излезам пред луѓе, пред мојата зграда – изјави Атијасова во гореспоменатата емисија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK