Принц Хари во ново интервју откри дека тој и неговиот брат со години верувале дека нивната мајка, принцезата Дијана, ја лажирала сопствената смрт.

Во интервјуто „60 Minutes“ со Андерсон Купер, кое се емитуваше во неделата, војводата од Сасекс отворено проговори за смртта на неговата мајка, покојната принцеза од Велс, која почина кога тој имаше 12 години.
Во текот на разговорот, Купер цитираше дел од мемоарите на принцот Хари, според кој верувал дека неговата мајка ја лажирала сопствената смрт за да ги избегне медиумите.

Prince Harry said that for years after his mother Princess Diana’s death, he believed that she had disappeared and would one day return. Searching for proof, Harry asked to see the police files of the crash that caused his mother’s death. https://t.co/Pq5F644mVs pic.twitter.com/s7MRFcuuU5

— 60 Minutes (@60Minutes) January 9, 2023

Хари откри: Со години мислевме дека мајка ми не е мртва

„Одбив да прифатам дека неа ја нема“, објасни Хари.
Запрашан од Купер колку долго верувал дека таа ја лажирала сопствената смрт, Хари одговори дека со години мислел дека е така. Слични мисли имал и неговиот брат Вилијам.

Prince Harry told 60 Minutes that he can recall the guilt he felt at Princess Diana’s funeral in 1997.

“The people that we were meeting were showing more emotion than we were showing,” he said. https://t.co/Fq78BOT1fe pic.twitter.com/OsGj79oCvB

— 60 Minutes (@60Minutes) January 9, 2023

Со години верувале дека мајка им се повлекла од јавноста и дека еден ден ќе им се врати.
Дијана загина во фатална сообраќајна несреќа во Париз на 31 август 1997 година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK