2023 година започнува со ретроградни Марс и Меркур, поради што може да бидат поместени многу планови, нарушена рамнотежа. Сепак, ќе има убави и среќни моменти.

Во првата половина од годината, можеме да очекуваме Сатурн да се пресели во знакот Риби на 7 март и да ги претвори нашите слабости во наши предности. Во март, Плутон влегува во Водолија и носи напредок.

Ова се знаците дека ќе се почувствуваат посебни поволности во првите шест месеци од годинава, пренесува „Атма.хр“.

Близнаци
Вашата дружељубивост ќе даде добри резултати. Пријателите ќе ве поддржат и ќе ви помогнат да ги остварите вашите желби. Благодарение на вашиот стил, ќе се издвоите од колегите, ќе бидете забележани на секој настан. Почетокот на годината ќе биде обележан со професионални успеси, а тие ќе ги споделат вашите деловни партнери, кои ќе ви станат пријатели.

Риба

Уживањето беше истражување на длабочините на вашата душа, а на почетокот на годината ќе сакате да ја покажете својата слобода и да му кажете на вашата сакана што чувствувате. Ќе ви треба самотија за да ги исполните вашите соништа за голема љубов бидејќи другите врски не можат да ги задоволат вашите барања. Ќе имате посебна работа која бара брзи реакции, а тоа ќе доведе до позитивен резултат.

Бик
Имате високи идеали, уживате во убавите работи. На почетокот на годината ќе сакате креативност, како и скршнување од „вообичаениот пат“. Вашиот напор ќе биде оправдан бидејќи ви треба утеха. Најголемото богатство за вас ќе биде пријатната домашна атмосфера, која обезбедува добро расположение.

Овен
Не се ограничувајте и не размислувајте за стравовите, туку дејствувајте. Фокусирајте се на вашата индивидуалност. Вашата специјалност е способноста да ги будите емоциите на другите. Преземете акција и направете го тоа да се случи. Дојде време кога вашето истражување на работата и животот ќе бидат наградени со успех. И вашата романтична душа ќе ја умножи среќата.

Водолија
Многу лесно стекнувате почит од другите. Вашата способност лесно да апсорбирате нови информации ќе ви помогне да успеете во што и да ве интересира. Ги шармирате другите со оригиналноста на вашиот ум. Што се однесува до љубовта, таму ќе се ограничите. Наместо да се препуштите на страсна врска, претпочитате да страдате во тишина. Но, сепак, имате доволно шарм, со задоволство ќе ги прифатите даровите на љубовта.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK