Температурата на воздухот во селото Жилинда во Јакутија денеска се спушти на минус 61 Целзиусов степен, објавено е на веб-страницата на хидрометеоролошкиот оддел во таа руска република во источен Сибир.

Во ова село измерени -61 Целзиусов степен

Според метеоролозите, температурата во девет области на Јакутија е минус 45 степени.
Во главниот град Јакутск е минус 42 степени.

By filip

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK