Можеби звучи невозможно, но искористените кесички чај навистина можат да помогнат да се отстранат досадните бигор и дамки од тоалетната школка.

Ова е едноставен, евтин и еколошки начин за чистење на тоалетната школка и вреди да се проба.

Чајот е еден од најпопуларните пијалаци. Има одличен вкус, оди со вечера и десерт, но и како ужина. Ја гаси жедта и е пријатен во студените денови или кога читате книги. Но, тоа не е сѐ.
Докажано е дека кесичките чај можат да ви помогнат да го одржувате вашиот дом уреден. Благодарение на искористената кесичка од овој ароматичен напиток, ќе ги отстраните дамките од шолјата на еколошки, безбеден и практично бесплатен начин.

Трик за чистење тоалет со кесички чај

Доволно е да ставите неколку искористени кесички чај во тоалетната шолја за да ги отстраните остатоците. Активните соединенија присутни во него ќе ги отстранат нечистотиите.
Трикот со чај може да ви помогне да го исчистите тоалетот, но треба да бидете внимателни кога го правите тоа. Пред сè, не треба да ги оставате кесичките премногу долго. 15-30 минути е оптималното време. Во спротивно, темната боја може да ја промени бојата на школката, наместо да ја исчисти. Мора да се признае, остатоците од чај релативно лесно се отстрануваат, но нема смисла да се додава дополнителна работа.

Да бидеме умерени кога ставаме кесички чај во тоалетот. Премногу или пречестото користење на овој трик може да го затне тоалетот.
А овој трик не ви се допаѓа, секогаш ви се опција средствата за домаќинство наменети токму за отстранување на бигорот и дамките од тоалетот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK