Вработен во Вули маркет е мета на критики откако оставил пакувања со месо на подот додека ги редела полиците.

Ваквиот чин ги подели купувачите на групи, едни кои сметаат дека треба да се предупредат неговите претпоставени и други кои сметаат дека ова не е нешто страшно, затоа што месото е затворено.

Овој потег на вработен во маркет ГИ ЗГРОЗИ СИТЕ: Луѓето метаат дека ова е недопустливо

На фотографијата работникот е замаглен заради негова приватност. На фотографијата се гледа месото оставено на подот.
„Тоа се случува често и јас испратив две поплаки преку формулар за повратни информации на веб-страницата на Woolworths минатата година, но ситуацијата се влошила“, се пожали една клиентка на Фејсбук.

„Можете ли да направите нешто во врска со тоа бидејќи менаџерот на продавницата не можеше да го натера персоналот да си ја поправи грешката“, додаде таа.
Жената напишала дека „непростливиот чин“ се случил во понеделникот – но таа фотографирала и друг член на персоналот кој го правел истото претходно.

Вработен во Вули маркет е мета на критики откако оставил пакувања со месо на подот додека ги редела полиците.

Една жена која се согласи со неа рече дека им требаат нови практики.
„Тие би можеле да го ставаат месото во количка наместо на подот и зошто на прво место ставаат во фрижидерот толку многу месо“, напиша таа.

Исто така пак, многумина велат дека не е проблем што месото е на подот затоа што е покриено со пластична фолија.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK