Јелена Карлеуша повторно се најде во центарот на вниманието поради поделбата на имотот, па сега бурно реагираше на наводите кои деновиве се појавија во медиумите, според кои наводно целиот имот на Душко Тошиќ оди кај неговата мајка Николета и сестрата Катарина.

– До кога половина свет ќе кажува лаги за мене и моето семејство?! До кога медиумите ќе објавуваат непроверени информации заради тираж?! Поради ова, принудена сум повторно да поднесам тужба. Под која карпа живеете вие ​​луѓе, па не знаете дека брачниот имот е вообичаена работа?! Во каква омраза живеете кога мојот живот ви е поважен од водата што ја пиете? До кога?!“, напиша музичката ѕвезда на Инстаграм, но набрзо ја избриша објавата.
Кога минатата година објави дека се разведува, Јелене меѓу другото истакна.

– За да се спречат неточни натписи, целиот брачен имот беше пренесен на нашите деца. Старателството над децата ми припаѓа мене. Секоја напишана лага ќе резултира со тужба, исто како и досега.
Посебно интересна тема за медиумите е поделбата на имотот на сопружниците пред колапсот, а она што Јелена со сигурност нема да го добие е родната куќа на Душко Тошиќ.

Карлеуша се огласи по наводите дека Тошиќ им го префрлил целиот имот на неговата мајка и сестра- ОВА Е ЦЕЛАТА ВИСТИНА

Имено, поранешниот фудбалски репрезентативец израснал во малото село Орловат кај Зрењанин, во куќа полна со љубов и со малку финансиски средства за живот, а трошната куќа на Душко Тошиќ сега е прекрасна вила во која живее мајка му Николета.
Иако денес живее во луксуз каков што може само да се посака, не ги заборавил своите корени, а куќата на Душко Тошиќ во која пораснал со родителите и сестрата пред неколку години била целосно реновирана и претворена во вистински семеен дом исполнета со неизмерна љубов и топлина.

Но, поради деловните обврски на Душко, мајката Николета, поголемиот дел од времето го поминува сама во таа куќа, со оглед на тоа што Душко го загуби татко му во септември 2018 година.
Претходно се пишуваше дека генерално сè што брачните другари стекнaa за време на бракот се дели на половина.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK