Семејната приказна на пејачот на народна музика Љуба Аличиќ наликува на филм. Од првиот брак има син Дејан Аличиќ со кој не е во контакт. Дејан е исто така пејач, но е далеку помалку познат во јавноста.

Вистинската причина зошто таткото и синот не разговараат не и е позната на јавноста, но вистинскиот парадокс е што и покрај тоа што не биле во контакт, тие соработувале на деловен план.
Така Љуба и Дејан пред десет години снимија дует, а потоа извесен период настапуваа заедно. Сепак, тие не комуницираа ниту за време на заедничките настапи.

-Сакав да имаме правилен однос, но тоа не и одговара на сопругата на татко ми, не знам зошто! За овие 35 години само два-три пати го замолив да ми позајми пари, кога работата не ми оди добро, бидејќи ги издржувам сопругата и ќерка ми. Никогаш не ми дал, а искрено веќе не ни побарав. Маските паднаа минатата година, кога јас и тато требаше да пееме во дискотека надвор од земјава. Неговата сопруга потоа почна да плаче и да му се заканува дека ќе се разведе ако пее со мене. После тоа имавме неколку настапи во Босна, а и тогаш не разговараше со мене. И двајцата го напуштаме Шабац, секој за свои пари и одиме на настапи. Сите седнуваат на својата маса, кога е време за пеење заедно излегуваме на сцена и таму се е супер. По настапот секој оди на своја страна, изјави тогаш Дејан за локалните медиуми.
И Љуба потврди дека не разговара со синот и дека таму ништо нема да се промени.

-Коректно е што не зборуваме и така ќе остане. Му помогнав и сакав да успее во овој бизнис, но тој е мрзлив. И има уште една многу посилна причина што не сакам да и ја откријам на јавноста, изјави тогаш пејачката.
Да потсетиме, пред да проговори синот на пејачот, Љуба изјави дека многу му помагал на својот прв син.

Тогаш добро информиран извор стапил во контакт со медиумите и раскажал сосема поинаква приказна:
-Љуба во животот ништо не им направил, Анкица се омажила за синот Дејан додека тој се уште живеел во село. Изнајмиле стан, а Љуба им ја плаќал киријата три месеци. Тоа е се што направил во животот за синот Дејан, му дал пари за три месеци кирија. Да се ​​потпираа на него, сè уште ќе живееја на улица. Љуба на телевизија се фали дека им помага, но со прст не мрднал за нив. Што е стан за Љуба? Ништо, но не ги купи. На Дејан и Анкица до ден денес им помага баба им Ања, која долго време работела во Германија, рекол тогашниот извор.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK