Пејачката Ангела Котуровиќ од Струмица и младиот Мериса Карамустафиќ од Сараево ја имаа често да го отворат вториот круг во „Ѕвездите на Гранд“.

Кандидатите се натпреваруваа во дуел и Македонката ги исполни очекувањата на жирито и освои шест гласови со што помина директно во финалето, додека Мерис со четири гласови се пласираше во бараж.

„Добра енергија, ниту една замерка не ти пронајдов. Таква моќ во гласот, преубава боја, баш ви вистинска смисла на зборот пеење. Ти вечерва пееше. Слушнав дека имаш едно мало слатко детенце“, праша Вики.
Пејачката одговори потврдно, а се огласи и Цеца Ражнатовиќ која прва на членовите на жирито им ја пренесе оваа вест.

Оваа млада мајка од Струмица го украде шоуто во „Ѕвездите на Гранд“ – БЕСПРЕКОРЕН ТАЛЕНТ И ШАРМ што ги воодушеви сите

„Па веќе ви кажав на сите“, изјави таа.
Инаку, 22 годишната Ангела и во претходниот круг ги воодушеви сите, но тогаш шоуто го украде нејзиното бебе.

Имено, додека таа настапуваше во бекстејџот беа нејзиниот сопруг и бебето кое заплака кога ја слушна мама.
Водителот Војо Недељковиќ и сопругот на Ангела се обидуваа да го смират бебето но безуспешно, па Ангела на брзина ја избра Марија Шерифовиќ за свој ментор и замина од сцената кај своето семејство.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK