Фотографија од Драгана Мирковиќ со колешката Слаѓа Делибашиќ (тогаш Џогани) која речиси никој не ја препозна, со денови кружи низ медиумите. На сликата е и нејзиниот тогашен избраник, Џоле Џогани, кој не се променил многу во изгледот.

Беа големи ѕвезди во Југославија, а многу се славни и денес – ќе ги препознаете ли?

Слаѓа имаше руса, кратка коса, што најмногу влијаеше луѓето да не ја препознаат. Сите тројца беа многу интересно облечени. Тие носеа кожни јакни кои беа во мода во тоа време.
Слаѓа и Џоле носеа јакни во комбинација на црно и црвено, додека Драгана во комбинација на црвено-бело.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK