Пејачката повеќе од година и пол продава луксузна куќа во Јајинци, но очигледно нема ни трага ни збор од купувачот.

Имено, пејачката го продава овој имот за 525.000 евра, а бидејќи куќата на Сања беше повторно објавена на страницата за недвижности на Инстаграм во ноември 2022 година, очигледно е дека сè уште не може да го продаде.

Еднаш рекла дека ја продала вилата по повисока цена, но подоцна морала да ја намали цената.

Да, тоа е вистина. Ја намаливме цената. Беше поголем, но мислам дека ова е тотално во ред, се потрудивме да не биде преголема сума, немаме многу, така што за нашата е разумна цена. Не трчам никаде, не бркам, кога ќе дојде купувач, тогаш и ние ќе се преселиме, сега за сега никаде не сум погледнал, не можам во големи згради, во гужви, повеќе сакам да бидам изолиран .

Кога станува збор за оваа куќа во Јајинци, тоа е изолирано село, но нашата куќа е многу блиску до Бањица, тоа е одлично – рече тогаш Сања и ја допре ќерка си Ивана затоа што сака таа да биде независна и да ја има својата приватност во станот што ја има. избира.
-Кога детето беше мало, оваа куќа беше полна. Сепак, таа сега е своја личност, нема поента ние тројцата во куќата. Се разбира, исто така е убаво да ручате во недела и да поминувате време толку често, но подобро е да живеете во помал простор. Ќерката сега има 31 година, таа е своја личност. Чека на почетокот се двоумеше кога и кажавме за продажбата, но потоа омекна. Патем, овој простор треба да се одржува финансиски, незгоден е, па подобро е да избере нешто, а ако сака да ја задржи куќата нека си ја чува – изјави Сања за „Република“.

ПЕЈАЧКАТА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ПРОДАДЕ КУЌАТА ПОВЕЌЕ ОД ГОДИНА Постави луксузна вила во Јајинци, стилски мебел, уметнички дела, а еве ја цената

Сања потоа избрала агенција за недвижности на која и верува и нивните вработени носат клиенти кај нив за да го разгледаат имотот.Ние не сме трговци да правиме недвижен имот, ангажиравме други луѓе. Тие неколку луѓе на кои навистина им веруваме, ни носат клиенти, не би сакал некој да ни влезе дома. Досега имало луѓе кои се интересирале, доаѓале, па ќе видиме што ќе биде во иднина – изјави пејачката.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK