Забавувачите често истакнуваат дека на јавната сцена нема вистински пријателства, но тоа не е баш точно. Некои од нив се дружат со години, па дружењето го крунисуваат со кумство.

Бидејќи Цеца Ражнатовиќ и Вики Миљковиќ се заедно во жирито на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, често ги слушаме како си викаат „кум“, а познато е дека се. Сепак, многу луѓе не знаат како настанале, а тоа е случај и со многу други јавни личности.

Цеца Ражнатовиќ и Вики Миљковиќ се познаваат од детството – имено, нивните родители биле пријатели, а се започнало кога таткото на Виолета и мајката на Светлана заедно учеле на Педагошката академија во Приштина.

Тие често поминувале време заедно, се посетувале, ги споделувале најголемите тајни, а како што еднаш истакнала Вики, никогаш не се скарале.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK