Пејачката Татјана Лазаревска е долги години дел од македонската музичка сцена, а зад себе има кариера на која може да ѝ позади секој пејач.

Кога ќе започне нејзината „Аце, аце” нема човек кој не е на нозе.
Зад себе има многу хитови без кои не може да помине ниту една свадба или семејна прослава.
Долги години е во брак со пејачот Новица Василевски.

Татјана Лазаревска и Новица Василиевски со семејна фотографија од плажа – ПОГЛЕДНЕТЕ НА КОГО ЛИЧАТ СИНОВИТЕ

Важат за еден од најскладните парови на македонската сцена.
Иако и во Македонија беа доста ангжирани и заработуваа, Новица и Татјана во 2015 година заминаа во далечната Австралија во потрага по подобар живот за нив и нивните деца.
Круна на нивната љубов се Стефан и Мартин, кои се нивна најголема гордост.

На парот односно семејството дефинитивно му годи животот во Австралија.
Татјана е доста активна на социјалните мрежи и честопати објавува фотографии од секојдневието таму.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK