Иако сезоната со празници и слави привршува, сепак сигурни сме дека во вашиот фрижидер сè уште може да се најде руска салата, незаменлив додаток за време на новогодишните и божиќните празници.

Колку долго може да стои во фрижидер руската салата?
Оваа салата е релативно лесна за подготовка, но и поради состојките подлежи на брзо расипување. Во продолжение прочитајте колку долго и како можете да ја чувате руската салата.

На сите им е добро познато дека салатата се состои од производи како шунка, мајонез и разни видови зеленчук.
Дополнително, ако ја покриете салатата со фолија, дозволувате микроорганизмите да дојдат до неа. Како резултат на тоа, внесувате голема количина на бактерии во вашето тело, честопати дури и без да го сфатите тоа.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK