Пејачката Катарина Грујиќ и фудбалерот Марко Гобељиќ кон средината на декември со голема прослава го прославија првиот роденден на својата ќерка. Катја внесе убава енергија, уште повеќе љубов и среќа во нивните животи.

Откако се омажи за фудбалерот, таа откри дека сфатила што е вистинска љубов, а за поранешните нема ништо убаво да каже.

– Верувам дека можеби сум страдала и претходно, но верувам дека не беше ништо сериозно. Сите врски што беа пред Марко… Некако беа несериозни, бидејќи сега имам прекрасен сопруг, сериозен брак, сериозно семејство и сфатив дека се пред тоа беше апсолутна нула – изјави Катарина Грујиќ.
Таа во една прилика истакна дека мајчинството ја променило на подобро и дека заедно и рамноправно со сопругот Марко Гобељиќ ја одгледува ќерката Катја.

Многу сум поисполнета во животот. Улогата на мајка за мене е најважната и најубавата улога во животот што може да се случи. Сè што се променило се промени само на подобро“, рече Ката за „Блиц“.

Нема да го простам неверството: Катарија Грјујиќ ги шокираше сите- се венчаа, добија дете а СЕГА СЕ СЛУЧИ ОВА…

Неодамна Ката беше гостинка кај Огњен Амџиќ и за прв пат јавно проговори на тема неверство.
На прашањето што повеќе би одбрала да го фати сопругот како ја изневерува со нејзината најдобра пријателка или со неговиот најдобар пријател, Ката ги изненади сите со својот одговор.

– Не може. Не би ме погодило ни едното ни другото, нема да постојат после тоа а јас нема да патам и тоа е тоа. Јас на никого во животот не би му простила неверство ниту на моите родители. Таква личност сум. Ако јас за некого давам 300 проценти од себе, очекувам некој да ми врати, а мене Марко и тоа како ми враќа. Не ми е гајле за изговори. Ја слушнам причината – мажите изневеруваат за повеќе да ги сакаат своите жени, тоа кај мене не поминува- самоуверено изјави Катарина Грујиќ.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK