Цеца Ражнатовиќ често го менува имиџот и речиси секогаш публиката е воодушевена од нејзината промена.

Популарната пејачка досега низ својата бурна кариера правела најразлични промени кои секогаш предизвикувале позитивно мислење кај критичарите, а тоа секако се однесува и за нејзините фризури.
Таа низ годините не ретко ја менувала бојата и должината на косата, така што досега речиси да нема фризура што не ја носела. Била со шатирана, руса, бордо, црна нијанса, потоа има носено пунџи и била со виткана коса, но сепак најмногу внимание привлече кога носеше потполно кратка коса.

Еве зошто Цеца Ражнатовиќ ја скратила косата како војник – причината е НЕВЕРОЈАТНА, нема да ја препознаете во ова издание!

Имено, пејачката својата бујна и долга коса ја скрати откако се омажи со Жељко Ражнатовиќ Аркан кога кружеа најразлични приказни дека тоа и го направил сопругот. Но Цеца досега милион пати ги има демантирано овие гласини, а малкумина знаат дека ова и беше втор пат во кариерата како носи таква кратка коса која беше хит во 90-тите.
Имено, таа тоа го има направено и на самиот почеток на кариерата за што сведочат и следните фотографии:

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK