Минатата година како бомба одекна веста дека Џоле и Весна Џогани се развеле или поточно дека раскинале поради инцидент кој протече во јавноста, а поврзан е со наводната измама на музичарот.

Имено, многу се зборуваше за бракот на популарната двојка која има двајца наследници, за кои во претходните години се веруваше дека живеат хармоничен живот.
Се зборуваше и се шпекулираше кој кого оставил, кои се дополнителните причини за раскинувањето, но дури неодамна имаше потврда на таа тема.

Џоле беше гостин во емисијата „Ексклузив“ каде со својата изјава ја шокираше јавноста.
Имено тој со шеговит тон на прашањето каде е Весна и зошто не дојде со него кога било договорено, Џогани рече:

– Па, се разведовме. Шала на страна, секој од нас има некакви секојдневни обврски, оние на Весна денеска беа неодложливи.
– Џоле тогаш се осврна на љубомората во бракот и додаде дека на Весна и оди добро и дека за разлика од неговата претходна сопруга Слаѓа Делибашиќ со која ја поминал младоста, повеќе му одговара сега кога е позрела.

– Се гледам со многу колешки, деловни партнери, се гледаме јавно и нема никаков проблем, ниту треба да има. Знаете како жена која е силна, сигурна во себе, не го притиска сопругот, бидејќи рибата што е притисната лесно одлетува, заминува. Инаку можам да одолеам на искушението, не сум љубител на заљубување на прв поглед. Впрочем, јас и Весна прво почнавме како колеги, а потоа се роди љубов. Што се однесува до тезата дека првото дете и втората сопруга најмногу се сакаат, морам да кажам дека воопшто не се согласувам со тоа. Кога си млад, сакаш поинаку. Со Слаѓа одлично се забавував, бев помлад, имав приказна со неа, а потоа во овие малку посериозни години сум со Весна и таа ми одговара – изјави Џоле.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK