Кембел Кинан, 12-годишно дете од Флорида, уловило голема бела ајкула и тоа користејќи само обична јадица и туна како мамка.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK