Овен
Посветете се на вашите деловни планови, особено кога станува збор за состанокот што треба да се одржи во следните десет дена. Меркур вели дека тоа ќе биде исклучително важен состанок за вас.

Бик
Искористете го денешниот ден за да се грижите за себе. Многу е поважно да се биде смирен одвнатре отколку да изгледа убаво и хармонично однадвор. Ситуацијата во семејството е многу драматична.

Близнаци
До крајот на денот подгответе се за конфликт со некој од семејството доколку не успеете да ја решите работата на мирен начин. Обидете се да бидете добро организирани кога се во прашање финансиските трошоци.

Рак
Емоционалната состојба на вашиот партнер е многу напорна и треба да се посветите на љубовните врски малку поинаку. Најважна е тактиката, но и искреноста во секоја смисла.

Лав
Ова е совршен момент да се посветите на себе и на своите способности, особено кога станува збор за вашата креативна страна. Љубовната врска е многу комплицирана и немате сила да ја решите.

Девица
Ситуацијата дома е многу напната благодарение на вашата потреба да кажете се во лице. Обидете се да бидете добро организирани кога се во прашање односите со партнерот, бидејќи тој од вас очекува максимална поддршка.

Вага
Бидете отворени и искрени што е можно повеќе бидејќи од тоа зависи вашата позиција во деловна смисла. До крајот на денот ќе пристигнат поволни вести во врска со вашите деловни планови со странство.

Шкорпија
Имате премногу простор за себе и сте го запоставиле партнерскиот однос. До крајот на денот обидете се да се посветите на себе и на вашето здравје. Најважно е да јадете редовно.

Стрелец
Месечината го активира вашето поле на семејни односи и многу ви пречи. Најважна ви е личната слобода и не се откажувате од неа до крајот на денот. Посветете се на вашите планови особено кога станува збор за пари.

Јарец
До крајот на денот најважно е да се фокусирате на вашите планови и да се грижите за сопствените интереси кога се во прашање семејните односи. Досега секогаш сте биле во служба на другите. Главоболка.

Водолија
Ситуацијата во куќата е многу стабилна благодарение на вашата сила и ментална стабилност. Човек Лав сака да разговара со вас, но вие одбивате. Мислите дека нема што да се каже, особено кога се во прашање емоциите.

Риби
До крајот на денот внимавајте на вашето здравје, особено кога станува збор за ‘рбетот и притисокот. Ќе имате интересен повик од странство во врска со вашите деловни соработници. Личност од Јарец ве лаже за нешто.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK