Невина Колумбијка добила на лотарија на годишнината од раскинувањето со нејзината најдобра пријателка.

Жена од Колумбија која била на работ на егзистенцијата и со денови ја изгубила домот во кој живеела, добила на лотарија вредна 300.000 евра, пишува „Метро“.
Моментот на среќа и финансиска помош добил интересен пресврт бидејќи поранешниот сопруг и се јавил да и честита и да и каже дека му недостига. За неа ова беше момент на слатка одмазда, па му посака се најдобро во животот и му ја спушти слушалката, пренесува колумбиската вест „Zona Cero“.

Добивањето на лотаријата и помогнало да го реши станбениот проблем, да и помогне на ќерка си на факултет и да и помогне на семејството кое нема доволно пари да ги покрие сите месечни трошоци.

Колумбијката лозот го купила на 17 јануари, поточно на годишнината од разделбата со сопругот. По разводот таа влезе во големи финансиски и пријателски проблеми. Како што пренесуваат медиумите од Колумбија, ова е најголемата добивка на Лото во земја каде што просечниот приход е низок.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK