Да беше жив, денес Тоше Проески ќе наполнеше 42 години.

На денот на неговиот роденден во семејството во Крушево беше направена прекрасна торта. На тортата, испишана емотивна порака.
„Секој твој роденден Тоше е наша воздишка“.

ТАЖЕН РОДЕНДЕН: Сестрата на Тоше Проески направи торта за својот непрежален брат

Неговата сестра Дора ја објави тортата на својот Фејсбук профил.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK