Овие детали од животот на многу позната пејачка сигурно не сте ги знаеле! На мајка му не и било лесно, но успеала и денес е горда на својот син.

Имено, Џастин Бибер е тој кој денес има 28 години и од тинејџерска ѕвезда прерасна во докажан професионалец.

Сепак, сето ова немаше да се случи доколку неговата мајка Пети Мелет на 17-годишна возраст не донесеше правилна одлука и одбиеше да абортира.

Пети преживеала сексуална злоупотреба и сите нејзини последици пред бременоста. Чувствувала срам, лична вина за се што и се случило и се обидела да се самоубие. Тоа беше кулминација на долгогодишното страдање, употреба на дрога и алкохолизам. Пети сето тоа го напиша во книга, која стана бестселер на Њујорк Тајмс седум дена по објавувањето. Таа сакаше нејзиното искуство да им помогне на другите.

На 17 години таа беше бремена со Џастин. Ја охрабрувале да абортира, но, вели Мелет, тоа била неприфатлива опција за неа.

“Едноставно, знаев дека не можам. Само знаев дека морам да го задржам. И да дадам се од себе. Знаете, не знаев како ќе го направам тоа, но едноставно не можев да се откажам”. – рече Мелет.

Кога првпат го слушнала синот како плаче, тоа било музика за нејзините уши, вели таа. Знае, вели, дека сега звучи лудо, но звучел како да пее.

Останатото е историја, од неговата кариера до бракот и ново поглавје во неговиот живот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK