Неодамнешна снимка од ресторан во англискиот град Вестбурн го носи гледачот околу преполниот бар додека песната свири во позадина.

Едноставно видео кое прикажува популарно место. Сè беше добро додека не се појави еден коментар кој предизвика мистерија што може да го збуни дури и Шерлок Холмс.

ЖЕНА ВО ВИДЕО НА РЕСТОРАН ГО ВИДЕЛА МАЖОТ КОЈ ПОЧИНАЛ ПРЕД 9 ГОДИНИ: Одоговорот уште повеќе ги возбуди духовите (ВИДЕО)

Колку е стара снимката? Мојот покоен сопруг и неговиот син се на почетокот на видеото. „Мојот сопруг почина во 2014 година“, праша Луси Вотсон.

Одговорот дојде брзо и ја продлабочи мистеријата.

Здраво Луси. Жал ни е што го слушаме ова. Снимката е направена минатата недела – гласи одговорот.

Видеото од индискиот ресторан „Спејс Котиџ“ беше објавено на 16 јануари.

Нова година и ново расположение! Во текот на изминатите неколку недели, работевме напорно за да го направиме нашето искуство со јадење уште понезаборавно. Придружете ни се за совршен спој на извонредни вкусови со класични и уникатни јадења инспирирани од древните семејни рецепти – стои под објавата.

Снимката сега е прегледана повеќе од 100.000 пати и остави многумина очајни за одговори.

Луси Вотсон од Емсворт изјави за локалните медиуми дека е 99 отсто сигурна дека нејзиниот сопруг е на видеото.

Го видов уште на почетокот на видеото. Мојата прва реакција беше „Тоа е Хари“. Никогаш не сум видел толку многу луѓе внатре – рекла Луси и додала дека нејзиниот сопруг не смеел да стапнал во тој ресторан цели 10 години.

Новинарите се интересираа дали ја вознемири одговорот дека видеото е снимено дури минатата недела.

Јас сум само збунета од тоа. „Едноставно не разбирам“, рече Луси.

Стотици корисници го коментираа случајот на Фејсбук, а многумина имаат свои теории за тоа како покојниот сопруг на Луси се појавил на видеото. Многумина сугерираа дека неговото појавување е дел од морбиден ПР трик или дури дека ја лажирал сопствената смрт.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK