Поранешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ пред бракот со пејачката Лепа Брена беше во брак со Зорица Десница. Заедно го добија синот Филип, а се разделија неколку години подоцна.

Десница подоцна се омажи за поранешниот кошаркар Иво Накиќ, со кој доби син и ќерка и се пресели во САД, додека Боба се ожени за најпознатата пејачка на Балканот и со неа доби два сина.

И покрај разделбата, Боба и Зорица останаа во добри односи, а Брена и Зорица се исто така во пријателски односи.
Филип во 2018 година се ожени со пејачката Александра Пријовиќ, а снимките од венчавката покажаа дека поранешните партнери можат да им послужат како пример на другите со својата релација.

КАКО ДА СЕ ДРУГАРКИ: Поранешната сопруга на Боба Живојиновиќ неразделна со Лепа Брена, јавноста ја има заборавено – еве како изгледа

Боба во таа прилика изјави дека отсекогаш сакал да има ќерка и дека сега таа желба му се исполнила, додека Брена на социјалните мрежи јавно им ја честиташе свадбата.
Боба и Брен пред три години беа и на крштевката на синот на Филип, Александар, а семејствата Живојиновиќ и Накиќ често поминуваат време заедно на патувања.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK