Пејачката Стоја Новаковиќ која на 19 години била избркана од куќата во која живеела со својот прво сопруг до неговото загинување, за разлика од многуте нејзини колешки немала луксузен дом, ниту живот.

Таа останала сама со синот кој бил бебе во тоа време на улица, па започнала од нула да гради кариера и нов живот.

Во медиумите пејачката овие денови повторно е актуелна поради тоа што бара нов дом за живеење со сопругот кој е архитект и двајцата со години живеат на село.
Наводно според медиумите таа планира да ја продаде куќата во селото Перлез и да се пресели во Пула.

Додека не се пресели во Хрватска таа живее во куќа со огромен двор во која има голема фонтана и неколку помошни објекти на имотот.
Таа често сака да споделува со следбениците како навистина ужива во остатокот од животот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK