Со освојувањето на Австралија опен по десетти пат по ред, Новак Ѓоковиќ повторно стана број еден на познатата АТП листа и се израмни со Рафаел Надал, кој освои 22 Грен слем титули.

Ноле го бодреше цела Србија, за успехот му честитаа бројни јавни личности, меѓу кои и Рада Манојловиќ.
Таа на Твитер го нарече вонземјанин.

-Инаку нема што повеќе да се каже за Ѓоковиќ, освен што со оваа демонстрација на моќ и надмоќ над сите докажа дека е надвор од нивната лига и дека едноставно нема конкуренција. Многу ми е драго што ги здроби сите, но не само што го порази, туку и ги уби во поим. „Затоа што така сакав“, напиша Рада на Твитер, а потоа продолжи:
„Човекот е едноставно вонземјанин, ментална и физичка величина. Има тенисери, а го има и Новак. Гигант. Неспоредливо навистина. Сите вежбаат, се борат напорно, играат добро, но тој е барем десет години постар од сите останати и се уште не можат да му се доближат. Секоја чест, напиша Рада Манојловиќ на Твитер.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK