Месец: м.г

Докторите предупредуваат дека можете да станете зависни од трчање – посебно ако спортувате за да побегнете од проблемите

Џогерите кои рекреативно трчаат по улиците за да ги избегнат своите проблеми би можеле да бидат изложени на ризик да развијат зависност од вежбање. Како што стојат работите, околу секој…

Вијаграта ја намалува опасноста од смрт кај мажите

Мажите кои земаат „Вијагра“ против еректилна дисфункција, се чини, имаат помала опасност од рана смрт, покажува ново истражување. Финансирано од фармацевтската компанија „Санофи“, испитувањата ги разгледуваа 14-годишните медицински досиеја на…

Допрва почнува револуцијата на жените во машкиот фудбал, интервју со Ива Пројковска интернационална ФИФА судија

Ива Пројковска, првата интернационална ФИФА судијка која се најде помеѓу 20-те елитни судии во Европа, неодамна ја доби наградата најуспешна женска судијка за 2022 година од Олимпискиот комитет на Македонија.…

СЕГА ВЕЌЕ СÈ Е ЈАСНО – еве зошто Јелена не го следеше финалето на сопругот од трибините, се огласи далеку од очите на сите!

Во Австралија Новак немаше поддршка од семејството, но неговата сопруга секој натпревар на Новак го следеше од својот дом во друштво на Стефан и Тара. Јелена Ѓоковиќ поради обврските кон…

Ја симнувам бурмата, веднаш се разведуваме! Луна Ѓогани побара адвокат поради еден од потезите на Миљковиќ

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ се вљубени четири години, а речиси две откако се во брак. Неодамна парот гостуваше во една емисија каде одговараа на прашања кои покажаа колку добро…

ЗА МНОГУ ГОДИНИ АТАНАСИЈ – од денешниот празник сè е полесно во годината

Денеска е Св. Атанасиј Велики, голем борец за вистинското православие. Именден празнуваат: Атанас, (доаѓа од грчкото Атанасиос и значи бесмртен), Атанаска, Танас, Тане, Танаска, Насе, Насте… Нашиот народ два пати…

„Вијаграта“ ја намалува опасноста од смрт кај мажите

Мажите кои земаат „Вијагра“ против еректилна дисфункција, се чини, имаат помала опасност од рана смрт, покажува ново истражување. Финансирано од фармацевтската компанија „Санофи“, испитувањата ги разгледуваа 14-годишните медицински досиеја на…

Generated by Feedzy
mk_MK