Пејачката Индира Арадиновиќ Инди утрово била запрена од сообраќајната полиција и против неа е поднесена прекршочна пријава за возење без возачка дозвола, која пред неколку дена и била одземена.

Пејачката е запрена во Карабурма, каде што живее, во „Алфа Ромео“. Според медиумите, три месеци не смеела да вози поради одземена возачката дозвола.

По скандалозната тепачка со нејзината сестра, Инди во нови проблеми: За овој прекршок треба да плати голема казна, може да оди во затвор

Според законот, за ова дело е предвидена казна затвор од најмалку 15 дена или парична казна од 100.000 до 120.000 и 14 казнени поени. А заедно со овие мерки следува и нова забрана за возење најмалку осум месеци.
Да потсетиме, минатата недела изби голем скандал кога во медиумите се појави видео од тепачката меѓу сестрите Инди и Едита Арадиновиќ.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK