“Бекстејџ„ го прослави својот 15-ти роденден. На прославата присуствуваа голем дел од јавниот живот, еминентни ликови од домашниот шоу бизнис како таков.
На истиот роденден беа доделени награди, признанија, но и се даде почит на големиот Гоце Николовски, каде магазинот зад сцената покрена иницијатива за улица во главниот град го носи неговото име.

Како звучи „Бисер Балкански“ во изведба на Велевска, Миле Кузмановски и Наум Петревски

Во негова чест Елена Велевска, Наум Петревски, Миле Кузмановски и Благоја Грујевски го испеаа големиот хит “Бисер Балкански„ а како звичи слушнете во видеото:

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK