Покрај Јелена се огласија и голем број познати личности

Повеќе од 2.300 луѓе загинаа во катастрофалниот земјотрес со јачина од 7,8 степени според Рихтер, кој во текот на ноќта ги погоди Турција и Сирија и ги израмни населените места.

Светот е потресен од настаните, а на социјалните мрежи се шират тажни фотографии и видеа, додека корисниците даваат зборови на поддршка. Силен земјотрес го погоди и Истанбул.
Во оваа прилика зборуваше и пејачката Јелена Карлеуша.

Карлеуша испрати порака по страшниот земјотрес во Турција: „Српскиот народ е со вас, срцето ми се кине“

Срцето ми се кине кога ги гледам сцените од земјотресот од Турција. Српскиот народ е со турскиот народ во овие тешки денови и ние се молиме за вас – напиша таа.
Покрај Јелена, се огласија и голем број познати личности, меѓу кои Војаж, Слоба Радановиќ, Емина Јаховиќ…

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK