Македонската актерка проговори за проблемот и борбата која ја води цели 15 години.Весна Бејби долги години години се бори со несоница, а сега одлучи да открие какви последици има од неа.

Весна Петрушевска Бејби е една од најуспешните македонски актерки на денешницата, а кариера како нејзината може да посакаат сите нејзини помлади колеги.

Весна со актерство започна да се занимава уште како многу млада, а може да се пофали со главни улоги во многу театарски претстави.

Освен глумата, нејзина голема љубов е и телевизијата, а како најдобар и најуспешен нејзин телевизиски проект беше емисијата „Вртелешка“.

ФОТО: Инстаграм / Весна Бејби
Таа има и своја школа за млади актери, од каде произлегуваат многу талентирани актерки имиња, а проектот „Дајте музика“ во моментов е најдоброто нешто излезено од македонска продукција.
Таа е доста активна и на социјалните мрежи, каде често знае да сподели и фотографии од нејзиното секојдневие.

Од бракот со бизнисменот Јанко, Весна има две деца, Мина и Кирил.
Мина тргна по нејзините стапки глумеше во тинејџерската серија „Гласна куќа“,нои во детскатата театарска претстава „Нашата љубов“.

Кирил пак, се одлучи да замине од Македонија. Тој сега живее во Хјустон кај неговиот татко, каде го продолжи своето образование.
Бејби одлучи да проговори за битката која ја води долги години, па со нејзината најнова објава на Инстаграм ги изненади сите.Весна Бејби долги години години се бори со несоница, а сега одлучи да открие какви последици има од неа.

„Кога имаш 15 години несоница, па читаш ,слушаш музика,едвај чекаш да се разори за да почнам со нов проект, нови предизвици, несоница е креативен момент, последица на огромни стресови, но јас упорно барам нешто добро во тоа.Будна !
Цели 15 години“, напиша Бејби на Инстаграм.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK