Виктор Живојиновиќ кога кон средината на минатата година ја напушти семејната куќа на Бежанијска коса и се всели во својот стан во еден од најелитните делови на Белград, за што, како што пишуваа медиумите, Живојиновиќи платиле дури 700.000 евра за стан од 140 квадрати во Нов Белград.

Бидејќи синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Виктор, живеел ергенски живот, а пејачката била принудена да постави нови правила на однесување.
– Виктор пред Нова година се всели во стан на 40 кат во луксузна зграда и постојано има пријатели, прави забави и лудува, а мама и тато повеќе не го проверуваат. Иако му било сосема удобно во Бежанија, Виктор сепак сакал да се осамостои и да се одвои од родителите. Сепак, веднаш се појавија проблеми. Кога ја замолил Брена да му помогне околу чистењето на станот и перењето алишта или пак да му испрати домашна помошничка да му го исчисти станот, реакцијата на мајка му го шокирала – изјавил изворот за еден српски медиум и додал:

– Не очекуваше Брена така да се постави. Таа отворено му рекла дека ако сака да живее сам тогаш се мора да прави сам, бидејќи и татко му Боба во тие години го чистел неговиотстан и никогаш немал домашна помошничка. Брена нема да му праќа слугинки затоа што мисли дека може да одвои 15 минути дневно за да исчисти со правосмукалка и да ги стави садовите во машината за перење. Ако имаше се и беше разгален со неа, сега не дозволува. Виктор прво се бунеше, но потоа сфати дека Брена е во право, па сега после секоја забава ги засукува ракавите и го средува станот.
Виктор на својот Инстаграм профил објави нереална глетка од 40-ти кат, а посебен акцент беше на зајдисонцето и така на своите следбеници им покажа во каков поглед ужива.

Најмладиот Живојиновиќ неодамна покажа и дел од луксузно опремениот стан, како и дел од дневната соба украсена со уметнички дела.
Да потсетиме, како што пишуваа медиумите, Виктор се преселил во новиот стан во моментот кога бил заразен со корона вирусот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK