Саша Поповиќ важи за еден од најбогатите јавни личности во регионот. Тој отсекогаш имал смисла за бизнис, а енергијата за нови деловни потфати не му недостасува дури и на прагот на осмата деценија од животот.

Поповиќ решил дел од парите да ги вложи во градежништво откако ја продаде „Гранд продукција“.

– Кога јас и Брена го продадовме „Гранд“, размислувавме каде да ги вложиме парите. Не сакав тие пари да ги однесам во странство. Од другата страна на мојата куќа се појави слободен плац и со мојот добар пријател Остој направивме компанија и почнавме да градиме. Задоволен сум од тоа како оди се – откри Поповиќ во едно неодамнешно интервју.
Во луксузниот станбен комплекс на Бежанијска коса, Саша купил стан за својата ќерка Александра, како и за синот на Сузана, Даниел.

Ќерката на Саша Поповиќ и Сузана го напушти семејниот дом: Директорот на “Ѕвездите на Гранд” кажа се, еве зошто заминала Александра

‒ Сузана е во куќата со мене. На ќерката и синот им купивме станови, локали и гаражни простори и ги обезбедивме. За нас е важно да бидеме блиску. Бидејќи сум пензионер, некој да ме посети во старост , а ние да им бидеме блиску, Господ ќе даде и внуци. Им ги опремивме становите, тоа им е најубавиот новогодишен подарок. Навистина се скромни, ова не го ни побараа, тоа беше моја и желба на Сузана, истакна Поповиќ.
Како што неодамна пренесоа српските медиуми, Александра завршила курс за маникир и моментално прави нокти.

– Александра е свесна кои и се родители, не се срами од нивните работни места, многу е горда на татко и и мајка, на нивните кариери и успеси, но едноставно не ја сака јавноста – започнува изворот.

– Својот идентитет го крие на социјалните мрежи, се дружи со обичниот свет и не пати од однесувањето на кое се склони нејзините врсници, чии родители се познати личности – додава изворот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK