Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг, поранешниот фудбалер Бастијан Швајнштајгер го чекаат своето трето дете, а радосната вест Ана ја сподели на социјалните мрежи.

-Сега јас и Бастијан официјално сме малцинство, напиша Ана на фотографијата со сопругот на која веќе и се гледа трудничкиот стомак.
Полот на бебето сè уште не е објавен. Ана и Бастијан се родители на два сина. Во 2018 година парот го доби синот Лука, а следната година синот Леон.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK