Македонската јавност ја запозна пред повеќе од 2 години, кога доживеа јавен развод. Имено, нејзиниот поранешен сопруг, преку фејсбук статус објави дека се разведуваат и се крена голема галама.

Скопјанката Агнеса Органџиева за кратко време стана една од најпознатите македонки на социјалните мрежи.
Само на нејзиниот Инстаграм профил има над 100 000 следбеници.

Со розев, свилен фустан позираше држејќи срце од рози – АГНЕСА ОРГАНЏИЕВА СЕ ПРЕПОЛОВИ – Овој изглед нема да ве остави рамнодушни

Денес важи за една од најконтроверзните но и најзгодни дами во Македонија. После јавниот развод нејзината популарност на социјалните медиуми вртоглаво порасна, а денес нема бренд што не ја бара за соработка и маркетинг.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK