Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалер Бастијан Швајнштајгер неодамна открија дека го чекаат своето трето дете.

Иако е веќе во поодмината бременост, сака да биде во акција, па сега се огласи од една од омилените соби во куќата – кујната.

Инаку, Ана и Бастијан имаат два сина – Леон и Лука, а за нив неодамна зборуваше во своето интервју.Нашите деца не знаат кои сме во однос на нашата кариера. Дури и кога луѓето не запираат да се фотографираме, тоа е многу интересно, бидејќи тие воопшто не го разбираат тоа. Мислат дека се некои од нашите пријатели.

Вака Ана Ивановиќ се храни во бременоста: Тенисерка ги засука ракавите и подготви оброк кој НИКАКО НЕ ДЕБЕЛЕЕ

Еднаш се случи Бастијан да го сопре неколку пати, а мојот постар син ме праша „мамо, зошто се сликаат толку многу со тато“, го прашав што мисли, а тој ми одговори дека мисли дека не е убаво. Значи, не сакаме да ги оптоваруваме, сакаме тие да имаат свој начин. Тие две се тотално различни, но се и доста блиски, што е многу важно – изјави Ана Ивановиќ за телевизија Нова.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK