Бракот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, уште од склучувањето во 1987 година, важи за еден од оние што секој пар може само да го посака и покрај различните шпекулации кои се вообичаени кога станува збор за познати личности како нив.

Пејачката неодамна откри дека љубовта со текот на годините само се засилила. По повод Денот на вљубените им открила на следбениците дека се уште е лудо вљубена во својот сопруг и ги потсетила што значи љубов.
-Кога двајца луѓе се свесни дека не можат и не смеат да го променат другиот, но дека секогаш можат да му помогнат на другиот да најде сила да напредува и да биде подобар, тогаш доаѓа до раст. Раст на двајцата, како поединци, но и како пар. Тогаш се случува да го сакате другиот таков каков што е, и да се прифатите себеси такви какви што сте. Вистина е дека поддршката во животот е многу важна, дека некој те сака онаков каков што си. Вистина е дека безбедноста ти дава засолниште, ги напиша Брена овие емотивни зборови.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK