Вељко Ражнњатовиќ бил фатен во тежок сообраќаен прекршок во кој морало да интервенира и полицијата.

Имено како што дознаваат српските медиуми во населбата Бесен Фок, Вељко претркувал друго возило на полна линија. Тој продолжил да го прави тоа и на испрекината линија, а почнал да претекнува и голема колона возила со што ја преминал дозволената брзина.
Сообраќајната полиција на радар измерила дека тој се движел со 151,9 километри на час каде дозволено било 80 километри на час.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK