Во време кога струјата е големо оптоварување за сечиј домашен буџет не е лошо да се знаат овие совети за нејзина заштеда.

Имено, најголем дел од нас варат по едно или две јајца по потреба за оброк. Меѓутоа ако наместо 1 или 2 ставите 5 или 6 ќе ја потрошите истата количина електрична енергија а ќе сварите 3 пати повеќе јајца истовремено.

КАКО ДА ЗАШТЕДИТЕ И НАД 60 ПРОЦЕНТИ СТРУЈА КОГА ВАРИТЕ ЈАЈЦА
СТОЛТЕНБЕРГ ПРЕДУПРЕДУВА – Шефот на НАТО алармираше: „Сегашното снабдување со муниција за Украина не е одржливо, тие трошат многу повеќе отколку што испраќаме ние“
Oбичаи кои се косат со православието, НИКОГАШ НЕ ГО ПРАВЕТЕ ОВА
БЕРБОК: Генералното собрание на ОН да се „обедини за мир“ поради војната во Украина
КАКО УКРАИНЦИТЕ СО ПОМОШ НА ЧЕСИТЕ ​​ГИ ИЗМАМИЈА РУСИТЕ: Мистеријата е решена зошто руската армија тврдеше дека уништила десетици ХИМАРСИ!

КАКО ДА ЗАШТЕДИТЕ И НАД 60 ПРОЦЕНТИ СТРУЈА КОГА ВАРИТЕ ЈАЈЦА

Ние го направивме овој експеримент и можеме да ви го препорачаме. Гарантирана е заштедата на електричната енергија а јајцата кои ќе останат во фрижидер можете да ги чувате и повеќе од недела дена.

Па што мислите? Го применувате ли овој метод?

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK