Карл Едвард Томи Боргуд, попознат по прекарот Слим, познатиот возач на Формула 1 и тапанар на легендарниот бенд АББА, почина на 77-годишна возраст по долго и тешко боледување.

За многумина еден од најлудите и најшарените возачи во историјата на „најбрзиот циркус во светот“ успеа да го постигне навидум невозможното – истовремено возеше во Ф1 караван и свиреше со АББА.

ТАЖНА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: Почина легендарниот музичар од групата АББА

„Слим“ Боргуд беше и шведски рок-тапанар и возач на Формула 1 во две сезони со името АББА исцртано од страните на неговите болиди.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK