Политичар од Романија се појави гол на камерата на својот лаптоп додека се тушираше за време на состанокот, предизвикувајќи насмевка кај претседавчката и смеење од страна на неговите колеги.

Според локалните медиуми станува збор за пратеник на Социјалдемократите (ПСД) Алберто-Јосиф Караијан кого камерата на лаптоп го сними во неговата бања додека започнуваше состанокот.
Карајан се појави гол со мокра коса откако очигледно излезе од туш додека присуствуваше на состанок.
Претседателката се насмевна кога виде што се случува и се слушна смеа во салата.

На средината на состанокот се слуша како некој довикува: „Алберто исклучи ја камерата“, а потоа сфатил што направил, па Караијан одговорил: „Но, не можам да ја исклучам“.
Пратеникот потоа продолжил: „Не можам да ја исклучам, целосно се извинувам, настинав и не знам како да ја исклучам“.
Потоа ја спуштил слушалката, а подоцна облечен повторно се придружил на состанокот.

Подоцна, според написите, Караиан се извинил и на Фејсбук за тоа што се случило.
Тој напиша: „Технологијата си игра со мене. За жал, ја платив цената за брзањето! Навистина ми е жал за немилиот инцидент“.
Комичниот инцидент стана вирален на социјалните мрежи каде некои го искористија за да го критикуваат, додека многу други излегоа да го поддржат.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK