Жена која постојано cе фали со своите огромни усни ја откри својата најнова цел за убавина – јаболчниците.

Андреа Иванова, од Софија, Бугарија, претходно се најде на насловните страници откако откри дека потрошила 8.000 фунти во обид да ги има „најголемите усни на светот“.
Во обид да ја финансира скапата навика на инфлуенсерот на социјалните мрежи, 25-годишната неодамна на Инстаграм аукцира „бакнежи за готовина“ за да го подобри својот изглед навреме за празничниот период.

Започнувајќи ја својата трансформација во 2018 година, со надеж дека ќе изгледа како кукла Братц, таа исто така беше подложена на дополнителна операција, вклучувајќи полнење на вилицата и брадата.
Сега, во нејзината последна битка по нов светски рекорд, таа доби филери за јаболчниците и се надева дека ќе ја постигне титулата „најголеми јаболчници во светот“.

Андреа потрошила 10.000 долари за да ги има најголемите усни на светот – погледнете колку била убава претходно

„Сакам покрај најголемите усни на светот, да ги имам и најголемите јаболчници на светот“, рече Андреа, која има 25.000 следбеници на Инстаграм (@andrea88476).
„Досега примив четири инјекции на хијалуронска киселина во јаболчниците, но ќе направам уште две во текот на неделата“.

„За процесот на заздравување, треба да избегнувам силен притисок врз лицето до три дена потоа.
„Ќе продолжам со повеќе инјекции во усните и јаболчниците, за да ги направам уште поголеми“.
До денес, поранешната студентка по филозофија има добиено преку 34 инјекции во усните и продолжува да има уште повеќе.

Сепак, таа тврди дека неколку клиники „одбиваат“ да и дадат повеќе филери за усни, бидејќи се преголеми и повеќе инјекции може да предизвикаат здравствени компликации.
Претходно, лекарите ја предупредија да внимава на каква било болка во устата, бидејќи идните процедури може да бидат потенцијално „фатални“.
Зборувајќи за своето мислење, таа рече: „Моите усни сè уште не се доволно големи и сакам да се уште поголеми од сега“.

„Секој месец ќе добивам повеќе филери, но не можам ни да избројам колку пари сум потрошила вкупно“.
За нејзините јаболчници, таа досега потрошила околу 1.600 фунти и иако е задоволна со нејзиниот нов изглед, не сите се согласуваат.Андреа од Бугарија додаде: „Има многу негативни коментари за мене насекаде и многу луѓе не ја одобруваат ниту мојата нова зголемена брада.

„Сега моето лице изглеа многу поостро, но многу ми се допаѓа“.
„Иако моето семејство не го одобрува мојот нов изглед, мора да го почитуваат мојот избор за мојата промена“.
„Не се грижам за коментарите на луѓето, бидејќи имам свој вкус и погледи за убавината – строго ги следам“.

„Секој човек треба да се задоволува себеси без да се плаши или да се грижи за мислењето на другите бидејќи смислата на животот е да се биде среќен“.
Ендрју рече дека не е загрижена дека може да и пукнат усните.

„Многу ми се допаѓаат и се чувствувам многу подобро со моите усни“.
„Многу наскоро ќе ги направам новите процедури и за зголемување на усните и образите“, рече таа.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK