Теа Таировиќ во рамките на турнејата „Балканија“ има закажано дури 43 настапи низ Европа и за сите ќе наплати исклучително добра сума.

Пејачката знае да направи одлична атмосфера, привлечена е, згодна, има хитови… и за тоа добива огромен хонорар!

Теа добива во просек по 13.000 евра за еден настап! Со оглед на тоа дека од 21-ви јануари до 27-ми мај закажала 43 тезги, само во тој период ќе заработи 559.000 евра! – вели изворот.
-Кога лани објави нови песни, хонорарот на Теа се зголеми повеќе од двојно. Каде и да се појави ги полни клубовите и прави одлична атмосфера Затоа газдите не жалат што добро ја платиле бидејќи знаат дека нејзините настапи се многу посетени, вели изворот за српските медиуми.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK